ZÁKLADNÍ PRAVIDLA KVÍZOVÉHO VEČERA

Sestavte tým, který čítá 2-8 hráčů, vymyslete si název týmu a pod ním se přihlaste jako účastníci na libovolný kvízový večer. Přihlásit se můžete pomocí facebook události (najdete ji ve facebook záložce UDÁLOSTI příslušného podniku nebo prostřednictvím webu www.chytrykviz.cz nebo se můžete zapsat na papírovou zápisovou listinu, která je k dispozici v podniku.

Během kvízového večera vám moderátor zadá celkem 55 otázek rozdělených do 10 různorodých témat. Na otázky odpovídáte za celý tým písemně na přidělený odpovědní lístek. Za správnou odpověď získáte +1 bod, za špatnou odpověď se body neodečítají. Na každém kvízovém večeru vyhrávají minimálně dva týmy:
- tým s nejvyšším počtem bodů za správné odpovědi
- tým, který nejpřesněji odhadne odpověď závěrečné BONUSové otázky


Tipy jak vyhrát kvízový večer

  • Staňte se fanouškem (facebook stránky Chytrého Kvízu ). Každý týden zde zjistíte nápovědy na témata, která se v kvízu objeví.
  • Sestavte si větší tým tak, aby se každý člen orientoval v jiném oboru.
  • Sledujte, co se děje doma i ve světě. V kvízu objevují otázky týkající se aktuálního dění.

PRAVIDELNÁ ÚČAST NA KVÍZU

Choďte na kvíz pravidelně do jednoho podniku a získané skóre z každého kvízu se vám bude sčítat do dlouhodobé tabulky. Pravidelně pořádáme národní kvízovou extraligu rozdělenou na 4 různé kategorie:

1) NEJLEPŠ TÝM

Získejte nejvíce ligových bodů (LB) a vyhrajte tabulku. Počítá se vždy poměrná část nejlepších výsledků dlouhodobé soutěže. V případě shody na LB se pořadí určí na základě celkového skóre týmu ze všech odehraných kvízů soutěže (nikoli jen z poměrné části extraligy).
Zisk ligových bodů (LB):
+5 LB za účast na kvízu
+1 LB za každé dosažení hranice bodového skóre v kvízu: 30,5 - 35,5 - 40,5 - 45,5 - 50,5
+1 LB za výhru Bonusu. Do extraligy se dle konkrétních pravidel započítávají maximálně 2-4 LB získané výhrou Bonusu.
POZOR! Ligový bod za BONUS se nepočítá vítěznému týmu v případě, že se kvízového večera účastnilo jen 3 a méně týmů.
Příklad: soutěž je vyhlášena na 13 týdnů. Do tabulky se počítá 10 nejlepších výsledků týmu. Tým přišel na 12 kvízů. Po desáté účasti tým přišel na další dva kvízy, aby si "horší" výsledky v tabulce přepsal "lepšími".

2) NEJPRAVIDELNĚJI CHODÍCÍ TÝM

Za každou účast na kvízu získáte +1b. Získejte nejvíce účastí ze všech týmů a vyhrajte tabulku. V případě, že nejvyššího počtu účastí dosáhne větší počet týmů, vítězové se budou losovat.
Příklad: soutěž je vyhlášena na 13 týdnů. Žádný tým neměl plný počet účastí. Celkem 16 týmů mělo nanejvýš 12 účastí. Nejvyšší účast je tedy stanovena na počet 12 a z těchto týmů se vylosuje příslušný počet vítězů (dle pravidel soutěže).

3) MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTÍ

Za každou účast na kvízu získáte +1b. Získejte alespoň nadpoloviční počet účastí soutěže a zařaďte se tím do slosování o stejně hodnotné ceny jako v jiných kategoriích.
Příklad: soutěž je vyhlášena na 13 týdnů. Stačí na kvíz přijít celkem 7x a tým tak získá nadpoloviční počet účastí soutěže a je zařazen do slosování o ceny.

4) DLOUHODOBĚ NEJVĚTŠÍ TÝM

Do této tabulky získává tým body podle počtu členů týmu na každém kvízu podle pravidla:
2-4 členů = 3b, 5-6 členů = 4b, 7-8 členů = 5b
Příklad: na první kvíz přijde tým o 5 lidech. Na druhý kvíz přijdou za tentýž tým hrát 4 lidé. Za první kvíz tím získají 4 body, za druhý kvíz 3 body. Celkem budou mít 7 bodů za počet hráčů.

Doplňující inforamce k dlouhodobé soutěži

Výsledky do tabulky za započítávají vždy pro vazbu: tým-podnik-herní den. Pokud tým chodí na více kvízů během týdne, bude v tabulce uveden zvlášť pro každou vazbu: tým-podnik-herní den. To znamená, že výsledky z různých kvízů v rámci jednoho týdne ani výsledky z účasti na kvízu v různých podnicích se nesčítají.